WeCysto Plus 50ml Globální přístup pro řešení cystitidy koček

Kód: 257
464 Kč 414 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Je nutraceutikum vyvinuté na podporu močového ústrojí. Obsahuje kombinaci složek jako je kyselina hyaluronová a glykosaminglykany, které jsou odpovědné za výstelku močového měchýře, Omega-3 jakožto protizánětlivá složka a také L-tryptofan pro uvolnění stresu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ScreenMaster-22-10-18-09-17-56

 

WeCysto® je nutraceutikum vyvinuté pro podporu močového ústrojí, zejména vnitřní výstelky močového měchýře, snížení stresu a inhibici ulpívání bakterií v močovém traktu koček a psů.

 

Složení:

Přípravek obsahuje Sorbitol, Glycerin, N-Acetyl-D-Glukosamin, Hydrolyzát rybího proteinu, Extrakt z brusinek, Rybí olej (Omega 3), Kyselina hyaluronová (hyaluronát sodný)a L-Tryptofan 50 mg;

 

Příchuť kuřecího a vepřovéha masa

Doplňkové látky (v 1 ml přípravku):

Vitamín B1 0,12mg; Vitamín B6 0,01 mg; Vitamín B3 0,6 mg.

 

Analytické složky:

Hrubý sacharid 40 %; Hrubý protein 8,6 %; Surové oleje a tuky 0,8 %; hrubá vláknina <0,4 %; surový popel 0,6 %; Vlhkost 49 %; Energetická hodnota 204 kcal/100g.

 

Emulgační, stabilizačním, želírující látky, zahušťovadla:

E 460 Mikrokrystalická celulóza 11,4 mg; E466 Karboxymethylcelulóza 1,56 mg; E415 xanthanová guma 10,5 mg; E433 Polyoxyethylen (20)-sorbitan monooleát 0,3 mg Přírodní produkty – botanicky definované: 2b Camellia sinensis (Přirozený zdroj L-Theaninu) 0,075 mg:

 

Aminokyseliny, jejich soli a analogy

L – Tryptophan  50 mg

 

 

Dávkování (denně)

Hmotnost

První měsíc

Dlouhodobé

0 – 4 kg

1 stisk (2ml)

½ stisku (1 ml)

> 4 kg

2 stisky (4 ml)

1 stisk (2 ml)

 

*Chcete-li získat dávku, stiskněte jednou pumpičku na lahvičce. Může být smíchán s potravou, podán přímo do tlamy zvířete nebo nasazen na tlapku k olíznutí.

 

Cystitida je popisována jako zánět močového měchýře a může mít mnoho příčin, jako jsou například bakterie, stres, močové kameny či problémy v ochranné vrstvě močového měchýře (Glykosaminoglykany - GAG), nebo dokonce novoplazie či polypy.

Nejčastější příčiny tohoto onemocnění závisí na druhu, pohlaví a také věku. V porovnání se psy či lidmi se u koček vyskytuje cystitida častěji před 10. rokem života (to platí jak u koček, tak u kocourů, u kterých se jedná o urgentní situaci, jelikož může dojít k ucpání močové trubice - obstrukci). K cystitidě jsou náchylnější krátkosrstá plemena a perské kočky. Kočky s touto poruchou nejčastěji žijí v domácnosti s více kočkami bez přístupu ven a jejich strava je tvořena suchými krmivy a obvykle trpí nadváhou.

U mladých koček jsou v 75% případů příčinou tohoto onemocnění ucpávky a idiopatická cystitida (stres), močové kameny jsou odpovědné za 20% případů a pouze 5% případů je bakteriálního původu. Toto jde do kontrastu s patologií u starších psů a koček, kde je většina případů způsobena bakteriemi.
Cystitida

Cystitida je často idiopatická

Léčba cystitidy závisí na její příčině: v případě urolitiázy bude třeba odstranění a/nebo rozpuštění močových kamenů, v případě bakteriální infekce je klíčová volba správných antibiotik. V případě idiopatické situace je třeba multimodální enviromentální modifikace (MEMO).

 Léčba by vždy měla být multimodální

Jelikož je cystitida u kočky velmi silně spojována se stresem, měla by být její léčba vždy multimodální:

  • Úprava a zlepšení prostředí, ve kterém kočka žije, čímž se sníží míra stresu u zvířete
  • Snížení koncentrace moči za pomoci zvýšeného příjmu vody
  • Kontrola bolesti/zánětu a posílení výstelkové vrstvy měchýře, která bývá často poškozená.

WeCysto Plus

L-TRYPTOPHAN

Jakožto prekurzor serotoninu napomáhá kontrolovat chování spojované se stresem a snižuje míru úzkosti zvířete.

VITAMÍNY B1, B3 A B6

Tyto vitamíny jsou esenciální pro správné fungování nervového systému. Napomáhají zvýšenému množství a dostupnosti klíčových neurotransmiterů jako jsou serotonin, norepinefrin, GABA a dopamine.

KYSELINA HYALURONOVÁ

Hlavní složka ochranné vrstvy GAG, která pokrývá močový měchýř.

L-THEANINE

Zvyšuje úroveň neurotransmiteru GABA a úroveň serotoninu, který je důležitý pro zmírnění strachu a úzkosti. Pomáhá snižovat hladinu noradrenalinu.

OMEGA 3 (EPA a DHA)

Při použití během zánětu, degenerativní a onkologické patologii, Omega-3 mastné kyseliny poskytují syntézu protizánětlivých eikosanoidů jako je např. prostaglandin PG-3 a TL-5 a zároveň snižují leukotrienovou syntézu ostatních vysoce zánětlivých eicosanoidů.

N-ACETYLGLUKOSAMIN

Molekula prekuzoru silně spojeného s produkcí GAG z interní krycí vrstvy měchýře. Integrita této vrstvy zaručuje epiteliální ochranu proti dráždivým látkám v moči, toxinům a bakteriím.

Doplňkové parametry

Kategorie: WePharm pro psy a kočky
Hmotnost: 0.2 kg
5
17x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 31.12.2022
Nyní užíváme už k prevenci struvitů, ale myslím, že před měsícem dopomohl k jejich vymizení :-)
5
E Avatar autora | 11.5.2022
Spokojnosť. Cico užíva druhý mesiac a zatiaľ bez recidívy FIC. Jednoduché dávkovanie priamo do mokrej stravy
5
Avatar autora | 28.4.2022
+ pohodlné dávkovanie
+ bez výraznej vône, možné zamiešať do mokrej stravy
+ vhodné pri ochoreniach močového traktu

5
MR Avatar autora | 7.2.2022
Vynikající.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.