EKYFLEX TENDON Podpora šlach a vazů, rychlejší hojení pro natřené nebo utržené šlachy

Kód: E088 E089 Zvolte variantu
3 349 Kč 5 658 Kč od 3 349 Kč 2 990 Kč bez DPH 5 052 Kč bez DPH od 2 990 Kč bez DPH
Objednáno Skladem (>5 ks) Zvolte variantu
Velikost balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

PODPORA ŠLACH A VAZŮ, RYCHLEJŠÍ HOJENÍ PRO NATRŽENÉ, NAMOŽENÉ NEBO PŘETRHNUTÉ ŠLACHY nebo VAZY. Nutriční podpora pro koně léčené pro zranění šlach nebo vazů. Napomáhá obnově tkání a optimalizuje jejich pružnost. Podporuje svým složením rovnováhu mezi odolností a pružností šlach a vazů. Lze využít i jako prevence proti zranění při tréninku pro koně citlivé na poškození šlach.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ekyflex Tendon EVO 

PODPORA ŠLACH A VAZŮ, RYCHLEJŠÍ HOJENÍ PRO NATRŽENÉ, NAMOŽENÉ NEBO PŘETRHNUTÉ ŠLACHY nebo VAZY. 
Nutriční podpora pro koně léčené pro zranění šlach nebo vazů. Napomáhá obnově tkání a optimalizuje jejich pružnost. Podporuje svým složením rovnováhu mezi odolností a pružností šlach a vazů. Lze využít i jako prevence proti zranění při tréninku pro koně citlivé na poškození šlach.

Užití:

 • Nutriční podpora pro koně léčené pro zranění šlach nebo vazů
 • Napomáhá obnově tkání a optimalizuje jejich pružnost
 • Podporuje svým složením rovnováhu mezi odolností a pružností šlach a vazů
EKYFLEX TENDON

Trojí účinek podporující šlachy a vazy

Šlachy a vazy koně jsou tvořeny jemnými svazky vláken, které pracují pod velkým napětím. Proto mají tato vlákna vnitřní odolnost a pružnost, která je dána obsahem kolagenu typu I. Různé životní fáze v koňském životě vyžadují přizpůsobenou úroveň péče (např. v období intenzivního tréninku nebo v období zotavování po zranění šlach).

Výhody

EKYFLEX TENDON

Podpora během tréninkové sezóny nebo po zranění šlach

EKYFLEX TENDON

Trojí účinek

EKYFLEX TENDON

Složky poslední generace

EKYFLEX TENDON

Antidopingový program ADP:

kontrolovaný přípravek vhodný pro použití během soutěže (až 4 dávky/den)
EKYFLEX TENDON

Ekologicky šetrné balení

Inovace pro šlachy

EKYFLEX TENDON EVO je doplňkové krmivo vyvinuté laboratořemi AUDEVARD. Je vyrobeno tak, aby poskytovalo výživovou podporu určenou pro specifické potřeby koňských šlach a vazů.

Jak rozpoznat příznaky poškození šlach a vazů?

Šlachy a vazy jsou povrchové části pohybové soustavy. Jakékoli poranění, i v raném stádiu, pravděpodobně způsobí viditelné příznaky: teplo, otok. To jsou první znaky toho, že došlo k poškození vláken šlach a vazů. Většinou k tomu dochází v důsledku věku nebo na základě úkonů souvisejících s cvičením. Je důležité rozpoznat rané příznaky poškození: až 70 % majitelů koní uvádí, že si všimlo alespoň jednoho z raných příznaků poškození šlach nebo vazů, i když kůň v té době ani nekulhal. 

Pokud se tyto příznaky objevují často a nejsou léčeny, zvyšuje se riziko akutního zánětu šlach. Proto je ze všeho nejdůležitější prevence, v jejímž důsledku je možné zánětu šlach předejít. V případě, že se zánět šlach včas nepodchytí, tak jezdce i koně čeká náročná cesta hojení, která je plně úspěšná pouze u 20 % koní. Zbylých 80 % často trpí opakovanými záněty.

Trojí účinek na posílení kolagenových vláken

Ekyflex Tendon EVO představuje evoluci podpory šlach a vazů.

Na základě svých veterinárních expertíz Audevard inovuje trojí působení na šlachy, aby zlepšil a zpříjemnil odraz koně. 

Ekyflex Tendon EVO tedy:

 1. Vytváří kvalitní kolagen díky Tendogenu I® (kombinace specifických aminokyselin, prekurzorů kolagenu typu 1) a extraktu z vrby bílé (zvyšuje přeměnu dočasného, málo odolného kolagenu typu 3, na dlouhodobý, odolný kolagen typu 1).

 2. Optimalizuje prostředí šlach pomocí výtažků z kadidlovníku pilovitého a citrusů, dvou silných antioxidantů, které vytvářejí prostředí pro správné uspořádání a funkci vláken.

 3. Posiluje upevnění ke kosti pomocí vitaminu D3, který zlepšuje zasunutí šlachových a vazivových vláken do kosti.
EKYFLEX TENDON
EKYFLEX TENDON

Kdy je dobré jej použít?

Ekyflex Tendon EVO je určen k posílení šlach a vazů během tréninkové sezóny nebo k podpoře fáze zotavenípo zranění čí únavě šlach. 

Tato výživová podpora se doporučuje pro koně v následujících případech:

 • Během pracovního období: pokud kůň vykazuje známky slabosti šlach (horkost, otoky...), pokud se u něj v minulosti vyskytl zánět šlach nebo pokud probíhá intenzivní trénink.

 • Během zotavovací fáze: po zranění šlach diagnostikované veterinářem.

Dopingová pravidla použití

Ekyflex Tendon EVO je kontrolovaný přípravek v rámci antidopingového programu společnosti Audevard, v němž je každá šarže testována laboratoří LCH (Laboratoires des Courses Hippiques). 

Lze jej užívat během soutěžního období, přičemž nesmí být překročen čtyřnásobek doporučené denní dávky (1 dávka = 30 g).

EKYFLEX TENDON

Denní dávka:

*1 denní dávka = 30 g


- Podpůrná dávka: 1 odměrka 1x denně v období soutěží, intenzivní aktivity nebo 1 až 2 měsíce před závodem. Dávku lze na doporučení veterinárního lékaře zdvojnásobit.

- Udržovací dávka: 1 polovina denní dávky v období bez intenzivní aktivity.


U poníka vydělte dávky 2:

- Podpůrná dávka: 1 polovina denní dávky

- Udržovací dávka: 1 čtvrtina denní dávky

Provedení

- Balení o hmotnosti 900 g. Vystačí na 30 dní užívání v podpůrné dávce.

- Balení o hmotnosti 1,8 kg. Vystačí na 60 dní užívání v podpůrné dávce.

Ekologicky šetrné balení

Provedení přípravku Ekyflex Tendon EVO je ekologicky odpovědné, a to hlavně díky novému obalu, který je vyroben z plastu na rostlinné bázi.

Doplňkové krmivo určené pro potřeby šlach a vazů.

EKYFLEX TENDON

V jedné průměrné denní dávce (1 odměrka = 30 g):

 • Tendogen I®: 30 g
 • Vrbovka bílá: 3 g
 • Boswellia serrata: 650 mg
 • Citrusy: 6 mg
 • Vitamin D3: 400 mg

Podrobné složení (na kg):

Vojtěška, lithothamnion, svatojánský chléb, melasa z cukrové řepy, Stevia Rebaudiania, extrakt z citrusů (≥50 % bioflavonoidů) 13 300 mg. Přídatné látky (na kg): - 2b – aromatické látky: Tendogen I® (2b17034 glycin 136 700 mg, 2b17019 L-prolin 46 700 mg), vrba bílá (Salix alba - standardizováno na 25 % salicylinu) 100 000 mg, jablečné aroma 25 000 mg, 2b2816-extrakt z olibanum (oleoresin z Boswellia serrata - standardizováno na 65 % kyseliny boswellové) 21 700 mg. -3a – Vitamíny, provitamíny a látky s podobným účinkem: 3a671 vitamin D3 100 000 IU. -3c – Aminokyseliny, jejich soli a analogy: Tendogen I® (3c322 L-lysin 110 000 mg, 3c370 L-valin 40 000 mg). Analytické složky: vlhkost < 10 %, hrubé bílkoviny 4,0 %, hrubé tuky 1,5 %, hrubé popeloviny 14,0 %, hrubá vláknina 4,0 %, sodík 0,1 %.

Recenze

Ekyflex tendon- môj najčastejšie kupovaný produkt od značky audevard, na koľko mám kobylu po zranení šľachy pri ktorej som jej podávala viacero balení tohoto produktu bola som s ním veľmi spokojná, podporilo to hojenie a rekonvalescencia bola o niečo rýchlejšia a momentálne podávam preventívne v striedavých intervaloch za mňa výborný produkt.

Alexandra Slaná

Když jsem později řešila poškozenou šlachu u dalšího z mých sportovních koní, vyzkoušela jsem objednat Ekyflex tendon a účinek byl skoro zázračný. Teď ho používám jako prevenci u koní se sportovní zátěží a všem ho doporučuji 😉

Lucie Húsková

Použili jsme u klisny, která má při zvýšené zátěži (parkur), nebo při velmi horkém letním počasí problémy s otoky, nálevky na končetinách, bulky na šlachách. Po podávání Ekyflexu se stav šlach zlepšil, nohy neotékaly a bulky se ztratily. Ideální kombinace s použitím Tendiflexu.

Miroslav Jiroušek

Asi najviac používaný produkt u mojích koní je EKYFLEX TENDON, ktorý som velmi váhala či vyskúšať skrz jeho vysokú cenu ale skúsila som a myslím si, že pomohol a od v tedy ho kupujeme pravidelně pri akomkolvek zraněni čo sa týká šliach a nôh.

Simona Voštenakova

EKYFLEX TENDON - spokojenost, určitě pomáhá v hojení

Veronika Posiřilová

Ekyfkex Tendon- výborný přípravek pro podporu namáhaných šlach. Kobyla je po úrazu šlachy , používáme opakovaně v sezóně pro podporu namáhaných šlach. Doporučuji.

Michaela Kadlecová

Ekyflex tendon - Zakoupila jsem na doporučení od paní veterinářky, když se mému koni nechtěl hojit poraněný vaz. S přípravkem se najednou hojení výrazně zlepšilo (potvrzeno na sonu).

Julie Hyžíková

Přípravek jsem používala pro staršího koně po zranění šlachy, na doporučení veterináře. Šlacha se zacelila a kůň se vrátil zpět do ,,plné,, zátěže adekvátní jeho věku. Doporučuji.

Kateřina Nevečeřalová

Na doporučení jsem začala podávat na natržené šlachy ve 3 nohách a mimo praskliny v kloubu, kdy tekutina nedovolí 100% zahojení se šlachy krásně vyhojily a nohy drží i při zátěži. Můžu jen doporučit

Petra Nová

Ekyflex Tendon užíváme cca měsíc. Zatím výsledky nemám, jelikož kobča má poškozené kopytní vazy více jak 5 let a 2 roky ji nikdo neléčil, takže je "napravit" bude na dlouhou dobu, zda se to vůbec podaří. Po jejím převzetí jsme postupně řešili tyto problémy. K poškozeným vazům má ještě po úrazu karpu artrózu. Takže již půl roku užívá i Harpagyl , kloub je dobře pohyblivý, ale výrazně v pohybu kobču omezují ty vazy. Tak uvidíme, jak se zlepší. Dám vědět.

Iveta Šizlingová

Používáme opakovaně, klisna měla problém s nataženou šlachou, opakovaně se jí to vracelo. K podpoře hojení jsme na doporučení veterináře dali tento přípravek a od té doby (3 roky) šlacha drží. Klisna je ve vyšším sportu, preventivně jí tento přípravek během sezony dáváme a jsme s výsledky velice spokojeni.

Alexandra Novotná

Již na několika koních ověřena účinnost.

Tereza Frolo

Jsem spokojena. Uzivano po operaci slachy a v dalsich kurach pokracujeme..

Kateřina Stolínová

Maximální spokojenost a viditelné zlepšení po užívání produktu.

Markéta Moserová

Mohu doporucit.

Jiří Holub

Nejlepší fungující produkt na šlachy,opravdu pomáhá.

Daniela Pánková

Nejlepší zkušenosti mám s přípravkem Ekyflex Tendon. Dostala jsem na něj doporučení od veterináře, při opakovaném problému se šlachou hlubokého ohybače mojí desetileté klisny. Šlacha se hojila rychleji a problém už se nevrátil.

Tereza Pejosová

Nejvíce se mi dle mého názoru osvědčil ekyflex tendon. Užívá ho můj 13 letý valach po úrazu šlachy minulou sezonu. Tuto sezonu jsem mu ho dával dlouhodobě na podpoření šlach a neměl sebemenší problém - chodil nejvyšší parkury do stupně T*. Myslím si, že tento přípravek se na šlachy osvědčil a velice je podporuje.

Václav Mládek

Osobně mám zkušenost po doporučení nejvíce s Ekyflex Tendon, přede dvěma lety se můj kůň zranil ve výběhu (utržený Peroneus tertius). MVDr. Skala jako podporu hojení mimo 1/2 roční pauzy doporučil tento prostředek. Kůň se plně uzdravil, nejsem schopna říci zda i podpůrnou léčbou Ekyflex Tendon + ZZen (na udržení pohody koně) nebo spoustou aspektů, které jsme koni poskytli na plnou rekonvalescenci. Nicméně kůň je momentálně 13 let starý, plemene KWPN, 600 kg, 174 cm a ježděný drezurně v plné denní zátěži (4 dny práce, 1 den procházka, 3 dny práce, 1 den pauza, 4 dny práce .... adt), každý den chodí 1/2 hodiny do kolotoče a poté 3 hodiny do výběhu a 60-90 práce včetně uvolnění. Po roční pauze s podáváním Ekyflexu Tendon jsem znovu zvážila jako podporu nasadit přes zimní období pro podporu proti případnému přetížení. Tento prostředek kůň velmi dobře přijímá v klasické krmné dávce (vše ostatní/elektrolyty a jiné musím míchat s mashem). Zvažuji ještě doplnit s ohledem na stáří a zatížení Ekyflex Osteo a v sezóně podávat Myosten Protec.

Renata Strouhova

Používám již třetím rokem pravidelně přípravek Ekyflex tendon od značky Audevard. Můj 4letý kůň si poškodil povrchový ohybač a tento přípravek mu velmi pomohl při hojení, po podáváni byl znát učinek i při sonografickém vyšetření. Přípravek budeme nadále dlouhodobě podávat.

Michaela Macháčová

Používam nyní připravek Ekyflex Tendon na zle potrhané šlachy v hleznu. Jsem s ním velmi spokojená protože již po 3 měsících vykazuje kobylka zlepšení i přesto,že z důvodu silného otékaní nohou musela být z boxu dána na malou pastvinu. Přípravek bych doporučila všem kdo mají problém s natrženými šlachami nebo koním se sklonem k těmto problémům i preventivně.

Milena Kuťková

Pravidelně kupuji Ekyflex Tendon, poprvé jsem ho koupila, když si koník přetrhl šlachu a výsledky při hojení byly opravdu viditelné, teď už ho kupuji jako prevenci a nemůžu si ho vynachválit.

Eliška Doksanská

Přípravek jsem používala pro staršího koně po zranění šlachy, na doporučení veterináře. Šlacha se zacelila a kůň se vrátil zpět do ,,plné,, zátěže adekvátní jeho věku. Doporučuji.

Barbora Blechová

Používala jsem tento produkt v průběhu léčby utržené šlachy u mého koně. Mohu říci, že tento doplněk byl pro mě velkým překvapením, jelikož se zranění velmi rychle hojilo a pomohlo nám v prvních měsících léčby. Doporučuji tento přípravek všem, kteří řeší podobný problém a chtějí kvalitně pomoci svému koni. Mému koni Ekyflex Tendon chutnal a neměl problém s jeho konzumací.

Klára Kovářová

Ráda se podělím o recenzi. Měla jsem přes vet Ekyflex Tendo a troufám si říct, že mi váš produkt zachránil koně, který měl ruplou šlachu. 😊 samozřejmě další zakoupené produkty byli úžasný.

Adéla Zachová

Se všemi výrobky máme dobré zkušenosti, ale hlavně pomohl našemu koní, který celý život chodil drezuru včetně Grand Prix doplněk Ekyflex Tendon. Měl velké problémy se šlachami a proto dostává dlouhodobě, respektive s přestávkami , Ekyflex Tendon. Dnes je mu 23 let a je naprosto v pořádku. Mohu doporučit

Erika Neumannová

Spokojenost, pomáhá v hojení přetržené šlachy.

Gabriela Dobešová

Velmi a mohu doporučit.

Adela Uhliarova

Zdá se, že pomáhá. Doporučuji.

Evžen Schloger

Ekyflex Tendon EVO Podpora šlach a vazů, rychlejší hojení pro natřené nebo utržené šlachy. Jsem s ním velmi spokojená, klisna ho konzumuje bez obtíží, na spěnkách se po zátěži dělají znatelně menší nálevky, téměř žádné. Doporučila nám ho naše veterinární lékařka a doufáme, že nám udrží pohybový aparát i nadále v dobrém stavu i přes sportovní zátěž.

Lucie Greenidge

Recenzi a to velmi pozitivní mám na ekyflex,který nám pomohl v léčbě, když kobylka měla díru ve šlaše. Potom osobně mám od vás vyzkoušen čertův dráp a přípravek Arthro

Andrea Macháčová

Super.

Robert Majer

Doporučuji. 

Aniela Mládková

Ekyflex tendon EVO

Inovace pro šlachy!

Koupit
EKYFLEX TENDON
5
33x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
BB Avatar autora | 16.10.2023
Přípravek jsem používala pro staršího koně po zranění šlachy, na doporučení veterináře. Šlacha se zacelila a kůň se vrátil zpět do ,,plné,, zátěže adekvátní jeho věku. Doporučuji.
5
TT Avatar autora | 5.8.2023
Již na několika koních ověřena účinnost.
5
PP Avatar autora | 12.7.2023
Velmi
5
GD Avatar autora | 19.6.2023
Spokojenost, pomáhá v hojení přetržené šlachy
5
DP Avatar autora | 6.3.2023
Nejlepší fungující produkt na šlachy,opravdu pomáhá.
5
MK Avatar autora | 29.10.2022
Používáme dlouhodobě a šlacha vypadá velmi dobře- Doporučuji.
5
ES Avatar autora | 25.8.2022
Zdá se, že pomáhá. Doporučuji.
5
JB Avatar autora | 15.8.2022
Mohu doporucit.
5
KS Avatar autora | 11.7.2022
Jsem spokojena. Uzivano po operaci slachy a v dalsich kurach pokracujeme.
5
PN Avatar autora | 22.4.2022
Nemohu posoudit, jestli hojení bez léků trvá dýl, ale jelikož doporučil ortoped kterému věřím, tak kobyle podávám už půl roku.
5
MF Avatar autora | 2.4.2022
Výborný produkt, který opravdu funguje.
5
RS Avatar autora | 27.3.2022
Zatím jsem velmi spokojená, bereme 5 měsíců po ruptuře Peroneus Tercius.
5
JH Avatar autora | 10.2.2022
Pomáhá nám s hojením poškozeného vazu, jsem spokojená.:)
5
VP Avatar autora | 3.12.2021
spokojenost, určitě pomáhá v hojení
5
MH Avatar autora | 30.11.2021
Zatím nemohu posoudit máme ho velmi krátce.
5
MM Avatar autora | 26.11.2021
Maximální spokojenost a viditelné zlepšení po užívání produktu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.