PŘÍRODNÍ ZÁZRAK NA ZTUHLÉ KONĚ A CHRONICKOU BOLEST

Harpagyl1

Pohybový aparát aktivních koní je velice namáhaný. Proto je zapotřebí jim zajistit dostatečnou péči. Pomoc se skrývá v rostlině známé jako Ďáblův spár.

O tom, že příroda je skutečně mocná a dokáže vyléčit mnohé neduhy, se přesvědčujeme dnes a denně. Prospěšná je nejen pro člověka, ale pochopitelně i pro zvířata. Jedním z přírodních zázraků je i rostlina Harpagofytum procumbens, která je spíše známá pod označením Ďáblův spár.

dabluv spar

Už při pohledu na tuto rostlinu, která pochází z jižní Afriky, je každému jasné, že si své označení plně zaslouží.

Pro léčivé účely se využívá kořen, ze kterého se získává jemný prášek. Nejvíce oceňovaná je tato rostlina pro veterinární účely, kde se aplikuje pro zdraví pohybového aparátu koní.

  • A to především pro vazy, šlachy a klouby.
  • Blahodárné účinky má i na zmírnění bolestí, léčbu zánětů a urychlení hojení.

Ani to ale není zdaleka vše. Díky nutričním hodnotám má pozitivní vliv na správnou funkci jater a svalů. Zvířatům pomáhá i v oblasti trávení a detoxikace. Tato rostlina je naprosto výjimečná nejen svým vzhledem, ale především léčivými vlastnostmi.

 

Léčba pohybového ústrojí a ztuhlosti kloubů

Výroba kvalitních produktů je pochopitelně podmíněna výběrem té kořenové části, ve které je léčivá látka harpagofyt zastoupena nejvíce. Jedním z nejkvalitnějších a nejúčinnějších přípravků je EKYFLEX MOBILITY od značky AUDEVARD, který navíc obsahuje kyselinu hyaluronovou, která má schopnost vázat vodu. U aktivních koní tak dochází k zahuštění kloubního roztoku, čímž se tlumí tlak na kloub při pohybu. Kyselina hyaluronová aktivně přitahuje vodu i z narušených tkání a díky tomu do rány strhává prekurzory hojení.

Dalším přípravkem, díky kterému se mohou koně cítit komfortně je HARPAGYL, který je nejkoncentrovanějším harpagofytem na trhu.  Tento přípravek špičkové kvality pomáhá při léčbě pohybového ústrojí a ztuhlosti kloubů.  Tento produkt je vhodný tedy i pro starší koně, které tak udrží v dobré fyzické i psychické kondici.

 

Zkušenost přímo z praxe - MVDr. Michal Novák

O tom, že se tyto produkty dokonale osvědčily v léčbě koní, svědčí i zkušenost MVDr. Michala Nováka, jehož reakci uvádíme v následující citaci:

,,Přípravky Harpagyl a Ekyflex Mobility často využívám ve své praxi u koní. U přípravku Harpagyl vidím přednost v tom, že se může podávat dlouhodobě, aniž by měl vedlejší účinky. Zvláště u starších a starých koní velmi dobře působí na pohybový aparát a jeho analgetický a protizánětlivý účinek lze jen těžko nahradit jiným preparátem. Přípravek Ekyflex Mobility podávám u koní s diagnózou artritida, artróza, podotrochlóza, neboť nejen tlumí zánět, ale i vyživuje chrupavku.  Využívám ho také u těžko ošetřitelných koní, kterým není možné podávat tento přípravek intravenózně.“

 Ekyflex mobilityharpagyl2

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.