Selhávání ledvin koček

Selhávání ledvin koček

U koček jsou jedním z nejčastěji postihovaných orgánů ledviny. Přečtěte si více o selhávání ledvin u kočičích seniorů předtím, než navštívíte veterináře.

V minulosti byly kočky pouštní zvířata, a tak jejich ledviny jsou schopny šetřit vodu v organizmu. Špatný chrup a artritida koček žijících v divočině zapříčinily jejich úmrtí mnohem dříve, než došlo k opotřebování jejich ledvin. 

S vývojem vědy a vzestupem kvality života a kvality domácí péče a krmení se naše domácí kočky dožívají stále déle. Ledviny jsou tak mezi prvními orgány, u kterých dochází vyčerpání.
Jedním z prvních příznaků selhávání ledvin je nadměrná žízeň kočky. Pokud zaznamenáte, že vaše kočka pije vodu z neobvyklých míst, resp. pije více než normálně, ihned vyhledejte pomoc veterinárního lékaře.
Vás veterinární lékař pravděpodobně vyšetří krev vašeho zvířete a bude potřebovat také čerstvý vzorek moče (ideálně do dvou hodin po odběru).
Někdy může být těžké poznat, jestli vaše kočka pije více. Jedná se o případy, kdy chovatel vlastní více koček nebo je zvíře chováno venku. V těchto případech nemusíte zaznamenat nadměrnou žízeň vašeho zvířete. Proto sledujte i případnou letargii, nechutenství, vyhublost nebo zvracení zvířete.
Selhávající ledviny mohou být léčeny speciálními léky, které brzdí další poškozování buněk ledvin a udržují zbývající buňky životaschopné. Vaše kočka by také měla dostávat speciální dietu s nízkým obsahem bílkovin pro menší zatěžování ledvin.

Upozornění: Tento článek je pouze informativní a nenahrazuje odbornou konzultaci nebo vyšetření zvířete veterinárním lékařem. Pokud máte jakékoliv pochybnosti o zdravotním stavu Vašeho zvířecího mazlíčka, neprodleně kontaktujte svého veterinárního lékaře.

 

Tento článek připravila veterinární klinika VETHOPE  www.vethope.cz

Vethope s.r.o.
Rozvodova 350/16, Praha 4

Otevírací doba: 
PO-PÁ: 8:00 - 20:00
SO: 9:00 - 14:00
Ne: 14:00 - 19:00

Tel.: 212 246 809
info@vethope.cz

 

 

 

 

 

Doporučené přípravky pro podporu ledvin

ScreenMaster-22-10-18-09-21-39_1

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení